Email: info@pracadlaopiekunki.eu

Jak napisać dobre CV dla opiekunki

Jakie kryteria biorą pod uwagę agencje i szukający opiekunek? O czym warto napisać, a czego lepiej unikać? Dowiedz się, jak napisać dobre CV dla opiekunki, dzięki któremu zdobędziesz pracę.

Określ znajomość języka

To jedna z podstawowych kwestii, która sprawdzana jest przez rekruterów zatrudniających opiekunki osób starszych. Znajomość języka to bardzo ważna umiejętność, która może zaważyć na ostateczną decyzję o podjęciu współpracy. Przygotowując CV, należy o niej wspomnieć i określić poziom umiejętności językowych.

Jeśli nie do końca radzisz sobie z mówieniem w innym języku, pomyśl o dodatkowych lekcjach, które pozwolą Ci nauczyć się podstawowych zwrotów i słówek. Ubiegając się o pracę w opiece najlepiej zapisać się na kurs języka niemieckiego dla opiekunów osób starszych. Dedykowane kursy znacznie lepiej przygotowują do nauki języka na określonym stanowisku w porównaniu do standardowego toku nauczania.

Wyeksponuj swoje doświadczenie

W pracy opiekuna osób starszych bardzo ważne jest doświadczenie i umiejętność opieki nad osobą potrzebującą. Bardzo dobrze, jeśli masz bogate doświadczenie w pracy z osobami starszymi, które wymagają całodobowej opieki. To świadczy o dobrym przygotowaniu do pełnionego stanowiska, na którym szczególnie zależy rekruterom w agencjach opiekunek osób starszych.

Jeśli natomiast Twoje doświadczenie w tej kwestii nie jest zbyt duże, nie załamuj się. Śmiało możesz pochwalić się praktykami oraz pracą w wolontariacie. To dobry przykład, że jesteś osobą współczującą i empatyczną, która chce i lubi pomagać innym. A te cechy są poszukiwane na rynku pracy, szczególnie w opiece.

Wiek to Twój atut!

Praca na pewnych stanowiskach wymaga wiedzy i doświadczenia. Choć mogłoby się wydawać, że wiek nie odgrywa większej roli – w pracy z osobami starszymi ma ono znaczenie. Oczywiście, jeśli jesteś młodą osobą, a na Twoim koncie istnieje już kilka zawodowych doświadczeń związanych z tym zawodem, wiek nie będzie w tej sytuacji przeszkodą.

Jest jeden powód, dlaczego rekruterzy zwracają uwagę na wiek osoby aplikującej do pracy opiekuna osób starszych. Seniorzy z reguły wolą przebywać z rówieśnikami lub osobami nieznacznie młodszymi od nich. Zbyt duża rozpiętość wiekowa może sprawić, że osoba starsza będzie czuć się nieswojo w towarzystwie opiekuna, a w skrajnych przypadkach może spowodować rozwiązanie współpracy. Wyeksponuj swój wiek w CV, który w tym przypadku może okazać się decydującym atutem.

 

1 Comment

  • Małgorzata 3 lata ago

    szukam pracy jako opiekun do osoby starszej słaby niemiecki(podstawy)

Dodaj komentarz