Email: info@pracadlaopiekunki.eu

Praca dla opiekunek – zalety wyjazdu z agencją

Jeśli postanowiłaś poszukać pracy dla opiekunki w Niemczech, z pewnością zastanawiasz się, jak zorganizować tego typu wyjazd. Czy lepsze będą poszukiwania samodzielne, czy też z agencją? Zacznijmy od tego, że praca znaleziona poprzez poszukiwania na własną rękę niesie ze sobą pewne ryzyko. Jest to proces dość uciążliwy, któremu towarzyszy niepewność, co do tego, jak wybrać właściwą (i rzetelną!) ofertę. Jeśli pomoże nam w tym agencja, zyskujemy gwarancję, że jedziemy w miejsce sprawdzone.

Zalety pracy z agencją

Agencja pośrednicząca w poszukiwaniu pracy dla opiekunek w Niemczech czy innych krajach to najwłaściwszy wybór dla osób, które nie mają doświadczenia, jak i odpowiedniej wiedzy, by poszukiwać zatrudnienia na własną rękę. Poszukując pracy na własną rękę ponosimy spore ryzyko – można łatwo trafić na oszustów i dać się wykorzystać. Co więcej, jeśli źle trafimy, to taki wyjazd zamiast zysków, wygenerować nam może dodatkowe koszty. Nie mamy również wielu umów i świadczeń, które w agencji są gwarantowane. Praca dla opiekunki w Niemczech wymaga jednak znajomości tamtejszego rynku pracy, zwłaszcza branży opiekuńczej.

Największą korzyścią, jaką odnosimy decydując się na wyjazd z agencją, jest bezpieczeństwo. Jedziemy do miejsca sprawdzonego i pewnego. Dodatkowymi zaletami będą z pewnością:

  • legalność zatrudnienia
  • po przepracowaniu odpowiedniego czasu, można ubiegać się o niemiecką emeryturę
  • ubezpieczenie
  • profesjonalne wsparcie koordynatora – w razie problemów i niejasności zawsze masz się do kogo zwrócić
  • pomoc w zorganizowaniu transportu
  • pomoc w dopasowaniu oferty pracy do możliwości (również językowych)
  • dodatkowe benefity (takie jak programy lojalnościowe czy konkursy)

Wybór agencji

Oczywiście oprócz podjęcia decyzji, czy wyjechać samodzielnie, czy z agencją, musimy jeszcze rozważyć, z jaką firmą poszukiwać zatrudnienia. Warto w tym celu podpytać znajomych, a także poszukać informacji na internecie (sprawdzić zarówno strony agencji, jak np. opinie na facebooku). Dobrą opcją jest też kontakt telefoniczny i porównanie ofert poszczególnych agencji.

Dodaj komentarz